Pałac NałęczówDOM OPIEKI I REHABILITACJI

Aktualności

hr image line

Dlaczego warto umieścić seniora w domu opieki?

Wśród wielu ludzi panuje pogląd, jakoby znajdowanie seniorom z rodziny miejsca w domu opieki równało się bezduszności i niewdzięczności. Być może jest to prawdą w przypadku publicznych DPS-ów, w których rzadko panują komfortowe warunki, a obsługa jest nieprzyjazna względem pensjonariuszy. Zupełnie inaczej jednak wygląda sytuacja placówek prywatnych, w których nasi rodzice czy dziadkowie będą mieli zapewniony komfort i troskliwą opiekę.

Zalety prywatnych domów seniora

Zajęci pracą, dziećmi lub codziennymi obowiązkami, nie zawsze jesteśmy w stanie zapewnić naszym dziadkom czy rodzicom opiekę, jakiej potrzebują. Jest to szczególnie kłopotliwe w przypadku, gdy cierpią oni na różnego rodzaju schorzenia, wymagają rehabilitacji po pobycie w szpitalu lub po prostu utracili dawną sprawność z uwagi na zaawansowany wiek. Pobyt w prywatnym domu opieki równa się profesjonalnej i całodobowej opiece pielęgnacyjnej. Opiekunowie nie tylko więc będą dostępni dla naszych bliskich o każdej porze dnia i nocy, lecz także zapewnią im lepszej jakości pomoc, niż zrobilibyśmy to my sami.

Wszystko to oznacza, że nasi bliscy będą mieli zapewnioną regularną kontrolę stanu zdrowia, badania przeprowadzane na bieżąco, a także natychmiastową interwencję w razie problemów występujących np. w środku nocy.

Kolejnymi rzeczami, które nie zawsze jesteśmy w stanie zapewnić seniorom we własnym domu, są towarzystwo i rozrywka. Kiedy my wychodzimy do pracy, a dzieci do szkoły, dziadek czy babcia zostają sami na wiele godzin, podczas których ich jedynym kompanem jest często telewizor. Długoterminowy pobyt w domu opieki zapewni im towarzystwo osób z ich grupy wiekowej, i to zawsze, gdy tego zapragną. Co więcej, pracownicy dopilnują, by mieli oni również różnego rodzaju rozrywki, które oddalą nudę i przygnębienie oraz wzmocnią ich sprawność umysłową. Jeżeli zaś nasi seniorzy zapragną chwili samotności, zawsze mogą przenieść się z pomieszczeń wspólnych do własnego pokoju, w którym będą mieć osobną łazienkę, telewizor, radio i łącze Wi-Fi.

Kolejną kwestią, która stawia domy opieki ponad opieką w domu, jest otoczenie placówki. W przypadku Domu Opieki i Rehabilitacji Pałac Nałęczów jest to urokliwe miasteczko tuż nad rzeką, w którym znajduje się Park Zdrojowy, Stare Łazienki i wiele innych interesujących miejsc. Co więcej, w odróżnieniu od wielkich miast, tutejsze powietrze jest zdrowe dla starszych osób, przyczyniając się do obniżenia ich ciśnienia i dolegliwości serca. Pobyt tutaj jest szczególnie zalecany seniorom po zawale lub zabiegach kardiochirurgicznych.

fundusze eu
© Pałac Nałęczów 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja RSO.PL