Pałac NałęczówDOM OPIEKI I REHABILITACJI

Okolica

Nałęczów posiada wyjątkowy mikroklimat, charakteryzujący się dużą jonizacją, co sprzyja naturalnemu obniżeniu ciśnienia tętniczego krwi oraz zmniejszeniu dolegliwości serca. Dlatego Nałęczów jest doskonałym miejscem do rehabilitacji kardiologicznej pacjentów po zawale serca i zabiegach kardiochirurgicznych.

Urokliwe miasto Nałęczów położone jest nad rzeką Bystrą. Jest częścią trójkąta turystycznego Puławy – Kazimierz Dolny – Nałęczów i jest silnie zróżnicowane pod względem wysokości, pofałdowane i poprzecinane głębokimi wąwozami. W centrum znajduje się Park Zdrojowy z malowniczo wkomponowanymi w jego pejzaż Starymi Łazienkami tworzący wyjątkowe miejsce stworzone do leczenia i wypoczynku. Na terenie miasta można odwiedzić wiele zabytkowych obiektów i placówek muzealnych, skorzystać ze szlaków spacerowych oraz ścieżek rowerowych.

Nałęczów znany jest również z willowej zabudowy. Niektóre z nich pochodzą z czasów, kiedy w Nałęczowie bywali i tworzyli m. in. Zofia Nałkowska, Henryk Sienkiewicz, Stanisław Witkiewicz, Stefan Żeromski i Bolesław Prus.