Pałac NałęczówDOM OPIEKI I REHABILITACJI

Aktualności

Polecane prywatne domy opieki w Lublinie i województwie lubelskim

Często jedynym rozwiązaniem, które zapewni rodzicom lub innym członkom rodziny pomoc i opiekę 24 godziny na dobę, jest skorzystanie z usług domu opieki. Decyzja o skorzystaniu z usług ośrodka może być spowodowana zaburzeniami w zachowaniu, agresją, niesprawnością funkcjonalną i związanymi z tym zaburzeniami. Czasem brakiem opiekuna lub niemożnością sprawowania przez niego opieki przez całą dobę. Bez względu na przyczynę, warto wybrać dobry ośrodek.

Jak dokonać wyboru ośrodka?

Wiadomo, że chory lub senior powinien jak najdłużej pozostać w domu pod troskliwą opieką najbliższych. Przychodzi jednak moment, kiedy opiekun musi podjąć decyzję o oddaniu bliskiej osoby w profesjonalne ręce pielęgniarek i opiekunów. Warto zadbać, żeby faktycznie były one profesjonalne i by miały odpowiednie doświadczenie. Czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego ośrodka, jest ilość opiekunów przypadających na konkretną ilość podopiecznych. Bezpośrednia wcześniejsza wizyta w ośrodku pozwoli się zorientować, czy wszyscy sprawujący opiekę nad pacjentami wykazują się troską o ich samopoczucie i zdrowie. Przy okazji będzie można sprawdzić, czy wybrany ośrodek zapewnienia aktywność fizyczną i terapię psychologiczną. Im więcej takich inicjatyw, tym lepiej. Dodatkowo można szczegółowo dopytać o sposoby karmienia i ocenę zjadanych posiłków oraz wypijanych płynów. Niedożywienie jest jednym z podstawowych i najczęściej lekceważonych problemów zdrowotnym osób starszych i chorych. Warto również zorientować się, kiedy i jak często można odwiedzać pacjenta, by nie przeszkadzać w codziennych zajęciach.

Najlepsze prywatne domy opieki w Lublinie i okolicach

Wydłużający się czas życia i zmiana w procesach demograficznych oraz zmiany w modelu polskiej rodziny sprawiają, że odsetek osób starszych jest coraz więcej. Wszystko to spowodowało wysyp prywatnych domów opieki, których oferta i wysokość opłat konkuruje z propozycją domów państwowych. W Lublinie i okolicach skorzystać można z pomocy kilku takich profesjonalnych ośrodków. Gwarancję całodobowej i kompleksowej opieki zapewnia Dom Opieki Promyk. Ośrodek przeznaczony jest dla osób, które z racji wieku i schorzeń nie mogą mieszkać samodzielnie i wymagają profesjonalnej opieki i pielęgnacji. Dom Opieki Tutela został stworzony z myślą o ludziach cierpiących na chorobę Alzheimera, różnego typu otępienie i chorobę Parkinsona. Dom Opieki Patronus z Kalinówki przeznaczony jest dla osób starszych, niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Podobnie jak Dom Seniora Osmolice i Dom Seniora Lipowy Dwór. Dom Opieki i Rehabilitacji Pałac Nałęczów specjalizuje się w pobytach długo i krótkoterminowych oraz pobytach poszpitalnych. Organizuje również turnusy rehabilitacyjne dla pacjentów z problemami kardiologicznymi i schorzeniami ortopedycznymi i następstwami udaru mózgu.

Oferta prywatnych domów spokojnej starości to już nie tylko nocleg, wyżywienie i całodobowa opieka. To przede wszystkim zajęcia kulturalno-oświatowe i zabiegi rehabilitacyjne na najwyższym poziomie. A wszystko to najczęściej usytuowane w malowniczo położonych miejscach, które pomagają wrócić do zdrowia.