Pałac NałęczówDOM OPIEKI I REHABILITACJI

Aktualności

hr image line

Pobyt w domu opieki – jakie warunki trzeba spełniać?

Osoby starsze nierzadko wymagają specjalistycznej opieki ze względu na późny wiek, niepełnosprawność lub różnego rodzaju schorzenia. Zdarza się również, że konieczna jest profesjonalna rehabilitacja – np. po pobycie w szpitalu lub w wyniku następstw udaru mózgu. Jeżeli nie mamy możliwości samodzielnego zajęcia się rodzicem lub dziadkiem, warto rozważyć znalezienie mu miejsca w prywatnym domu opieki.

Jak zapisać seniora do domu opieki?

Wybierając miejsce, w którym starsza osoba ma spędzić przynajmniej kilka tygodni, a niekiedy nawet i resztę życia, powinniśmy zadbać o to, by miała tam jak najlepsze warunki. W publicznych domach pomocy społecznej nie zawsze jest to gwarantowane. Dlatego znacznie lepszym pomysłem jest umieszczenie rodzica lub dziadka w prywatnej placówce. W ten sposób zlikwidujemy jeszcze jeden problem – znalezienie miejsca w publicznym DPS-ie nierzadko wiąże się z koniecznością spełnienia określonych wymagań. Należą do nich m.in. składanie pisemnych wniosków i dostarczanie niezbędnej dokumentacji (jak np. opinia o stopniu sprawności kandydata, zaświadczenie o jego dochodach itp.) czy poddanie się wywiadowi środowiskowemu mającemu na celu stwierdzenie, czy na pewno nie mamy możliwości zajęcia się starszą osobą we własnym domu.

Decydując się na pobyt poszpitalny czy długoterminowy w prywatnym domu opieki, unikniemy tych wszystkich formalności. Co więcej, w ten sposób zapewnimy bliskiej osobie specjalistyczną i troskliwą opiekę na najwyższym poziomie, a także komfortowe warunki bytowe.

Dom Opieki i Rehabilitacji Pałac Nałęczów to doskonałe miejsce zarówno dla osób starających się o pobyt długoterminowy, jak i tych potrzebujących turnusu rehabilitacyjnego czy poszpitalnego. Pensjonariusze objęci są całodobową opieką i regularnie odwiedzani przez lekarza medycyny rodzinnej. Pałac Nałęczów gwarantuje ponadto smaczne i zdrowe wyżywienie (4 domowe posiłki dziennie) przyrządzane ze świeżych składników.

Każdy pokój wyposażony jest w osobną łazienkę, a także klimatyzację, telewizor i radio; pensjonariusze mają też nieograniczony dostęp do Wi-Fi. W ofercie znajduje się również codzienna animacja, terapie grupowe, pranie i sprzątanie, a w przypadku osób leżących – rehabilitacja przyłóżkowa.

fundusze eu
© Pałac Nałęczów 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja RSO.PL